Sersky & Artur: rękaw z bajkami z lat 90-tych

Historia jednego tatuażu wrz 05, 2022

Rękaw przedstawiający postacie z kultowych bajek stał się wielkim hitem w śród obserwujących nasz profil w social mediach. Wszyscy się nim zachwycali. Stwierdziliśmy, że skoro wzbudza tak duże zainteresowanie to musimy poznać jego historię i porozmawiać z osobami, które są za niego odpowiedzialne, czyli Serskim, który go wydziarał oraz Arturem, który dumnie nosi go na swojej skórze.

Kto wpadł na tak fajny pomysł?

Sersky: Oczywiście na pomysł wpadł Artur. Początkowo nawet chciał umówić się do kolegi ze studia, lecz tamtemu nie odpowiadał konturowy styl, w którym ja czułem się świetnie i tak trafił do mnie. Po rozeznaniu się w temacie bajek lat około 80-tych klient chciał zostawić mi wolną rękę. Lubię jednak ciągnąć za język i dowiadywać się jak najwięcej o tym, jakie dana osoba ma pomysły w głowie, dlatego też razem sporządziliśmy listę postaci.

Artur: Tak naprawdę na pomysł takiego rękawa wpadłem po kilku latach poszukiwań i inspiracji. Zawsze chciałem mieć wzór, który będzie inny, niepowtarzalny jedyny w swoim rodzaju. Tak wpadłem na pomysł połączenia kilku bajek z dzieciństwa, które do dziś są kultowe. Nawet mój syn ogląda je z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy, chociaż sam jest już wychowany na Nickelodeon czy Cartoon Network. Na początku chciałem umieścić jeszcze więcej postaci, ale po pierwszej konsultacji z Serskim, który powiedział „więcej nie znaczy lepiej”. Wybraliśmy kilka tych najbardziej kultowych, które stworzyły ten projekt w całość i dały tak fenomenalny efekt końcowy.

Znasz w ogóle te bajki? Chyba jesteś za młody, aby je pamiętać?

Sersky: Niestety za moich czasów młodzieńczych to nie były modne bajki, ale zdarzało się, że rodzice mi je puszczali i też miło je wspominam.

Za to dla Artura to chyba bajki z dzieciństwa?

Artur: Oczywiście to są bajki mojego dzieciństwa, na których jestem wychowany. Nie mieliśmy wtedy bajek 24 godziny na dobę i tych wszystkich kanałów z bajkami, co dziś. My mieliśmy tylko "Wieczorynkę" o 19:00 i w weekendy "5-10-15" oraz "Teleranek".

Pamiętasz ile trwało dziaranie?

Sersky: Jeśli chodzi o czas pracy przy rękawie dziaranie trwało wydaje mi się krótko. Jak dobrze pamiętam to było 6 sesji całodziennych po ok. 7-10 godzin - zawsze tyle poświęcam na sesję. Każda sesja była w odstępie kilka miesięcy od siebie i ciężko było czekać na każdą tak długo. Ogólnie rękawy robię w 1-3 miesiąca a ten, wyjątkowo uroczy, kazał mi czekać na zakończenie rok. Pierwsza sesja to Wilk i Zając. Kolejna Krecik. Później Reksio malujący pomysłowego Dobromira, przygody Baltazara Gąbki, Sąsiedzi i bardzo długa sesja Rumcajsa oraz zamknięcie tła.

Czy, któraś cześć dziary była problematyczna do wykonania?

Sersky: Problematyczna była właśnie ta ostatnia sesja, bardzo dużo pracy a za nic nie chciałem odkładać tego na kolejną sesję i czekać kilka kolejnych miesięcy. Do tego miejsca typu łokieć, pobliże pach utrudniały i męczyły bardziej. Ale warto było!

Bolało?

Artur: Czasami. Najbardziej na łokciu, ale warto było trochę pocierpieć. Nigdy nie myślałem, że wykonanie takiego rękawa trwa aż tak wiele czasu i pracy. Zawsze widzimy efekt końcowy, wygojony i nie zastanawiamy się nad tym ile trwa wykonanie takiej pracy. Problemy są jedynie przy niektórych pozach, w których musisz mieć wygiętą rękę by ułatwić wykonanie danego elementu, czasem ręką cierpnie (śmiech).

Czy wiedzieliście, jaki będzie efekt końcowy?

Sersky: Spodziewałem się oczywiście, bo znałem oczekiwania i miałem listę postaci. Na pierwszej sesji był już ogólny zarys całości i duża część zaprojektowana była na gotowo. Niespodzianką był Rumcajs, którego początkowo miało nie być i dopiero na ostatniej sesji, kiedy to mieliśmy zająć się samym tłem wpadliśmy nagle na pomysł, żeby w tą lukę, zamiast samego tła, dołożyć niewielką postać. Po konsultacji z Arturem padło na Rumcajsa.

Artur: Owszem wiedziałem jak będzie wyglądał cały rękaw. Widziałem cały projekt na ekranie tabletu. Co gdzie będzie na mojej całej ręce, ale efekt końcowy jest świetny i niesamowity. Bonusem do całości jest Rumcajs, który wpadł w ostatnim momencie i dopełnia całość. Sersky jest 100% fachowcem. Miał miejsce i rzucił pomysł, że możemy jeszcze jakaś mała postać wkomponować w całość i tak trafił tam Rumcajs.

Jesteście zadowoleni?

Serksy: Oczywiście, że jestem zadowolony, tym bardziej, że klient jest zachwycony i dumnie nosi nasze dzieło! Owszem, niewiele tego typu prac mam w portfolio, są bardziej nowoczesne bajki, szczególnie, że dużo osób przychodzi do mnie po Dragon Balla. Cartoony i motywy bajkowe traktuję, jako odskocznię i bardzo chętnie je wykonuje od początku mojej przygody w branży. Nawet pierwszą nagrodę, jaką zdobyłem w życiu to właśnie za pracę tego typu na Kielce Tattoo Sabat w 2018 r.

Artur: Jasne, że tak i to bardzo jestem zadowolony. Jest to jedyny jak dotąd taki rękaw, jaki widziałem, w takim stylu starych już przez wielu zapomnianych postaci z bajek. A Sersky jest świetny w tym, co robi i tych klimatach jest mistrzem. Polecam go każdemu, kto pyta mnie o dziarę jak i całą ekipę ze studia Aerograffitink są naprawdę świetni.

Z jakimi spotykasz się reakcjami na widok Twojej dziary?

Artur: Reakcje są różne, ale większość z nich jest mega pozytywna a szczególnie dzieciaki jak pytają rodziców "mamo, tato, co ten pan ma na ręce?" a rodzice odpowiadają z uśmiechem na twarzy "to postaci z bajek jak my byliśmy mali w waszym wieku". To miłe widząc, że ludziom się podoba.

Planujesz zrobić drugą rękę? Jeszcze trochę bohaterów z dzieciństwa chyba Ci zostało… Bolek i Lolek, Pyza, Koziołek Matołek, Kot Filemon, Coralgol?

Artur: Czy zrobię drugą rękę? No cóż gdzieś tam po głowie krąży mi cały czas ta myśl by to zrobić. Paru bohaterów jeszcze zostało to fakt. Bolek i Lolek, Żwirek i Muchomorek, Koziołek Matołek Uszatek i jeszcze kilku, z których na pewno coś wybiorę. Teraz jednak mam już dwa takie projekty na łydki, które będę chciał wykonać u Seby, ale to dopiero po tym całym covid-19. Na rękaw jeszcze przyjdzie czas. Co do tego, kto go wykona nie mam wątpliwości.

Sersky - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Sersky - tatuażysta z Sosnowiec. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.