Lukas Melcher: Ikony popkultury w blackworku

Historia jednego tatuażu lip 29, 2020

Na tle wszystkich prac Łukasza Melchera wyróżnia się bardzo tatuaż na nogach w blackworku z ikonami popkultury. Tatuaż ten został nagrodzony na Berlińskiej konwencji w kategorii „New Style” Ile trwało dziaranie? Skąd taki pomysł? O to wszystko zapytaliśmy Łukasza.

Jaka jest historia tego tatuażu? Kto wpadł na tak fajny pomysł?

Na pomysł wpadłem ja i to całkiem przypadkiem. Mój klient chciał na początku tylko jeden zwykły portret. Niestety przyniósł zdjęcie w bardzo złej, jakości, wiec postanowiłem troszkę poprawić fotkę w Photoshopie. Nie pamiętam już czy chcący czy może niechcący tak zaszalałem w ustawieniach, że wyszło cos na wzór negatywu w fotografii. Wyglądało to całkiem fajnie, więc zaproponowałem mu, że można by zrobić tak całą nogę a może nawet dwie.

Kogo portrety wydziarałeś?

Tatuaż przedstawia ikony pop kultury takie jak: Billy Joe Armstrong, Anna Karina, George Harrison, Jean Shrimpton, Al Pacino, Serge Gainsbourg, Marylin Monroe, Frank Sinatra, Janis Joplin, Jane Birkin, Johnny Cash. Portrety klient wybierał sam a ja myślałem jak najlepiej zaaranżować je w całość. Tak krok po kroku powstał taki tatuaż, którego w takim wydaniu ja nigdy nigdzie nie widziałem. Czułem ze będzie to coś nowego i na pewno spodoba się wielu ludziom a zwłaszcza klientowi.

Pamiętasz ile trwało dziaranie?

Oj myślę, że było to z 12 sesji, czasem po 5 a czasem po 10 godzin. Robienie tak dużej czarnej powierzchni na blachę z czasem staje się bardzo nużące i męczące.

Czy, któraś cześć dziary była problematyczna do wykonania?

Najgorsze były kolana i pachwiny, reszta szła jak po maśle.

Klient marudził na ból?

Nie wspomniał ani razu, że go coś boli. W dodatku potrafił czasem zasnąć i chrapać. Nie wiem jak to możliwe, ale są osoby, które maja bardzo duża odporność na ból. Tylko pozazdrościć.

Tatuaż ten został nagrodzony na Berlińskiej konwencji w kategorii „New Style”. Jesteś zadowolony z tego wyróżnienia?

Nagroda zawsze mnie cieszy, ale nie jest jakimś moim głównym celem lub motywacją. Jestem zadowolony z wyróżnienia, ponieważ kosztowało nas to bardzo dużo pracy, czasu i butelek czarnej farby. Najbardziej jestem zadowolony, że udało mi się uzyskać jednolitą czerń na całym tatuażu i że mój klient kocha ten tatuaż i dobrze się z nim czuje po dziś dzień.

A co o tym tatuażu mówią ludzie?

Ludzie wyrażają się głównie pozytywnie i z zachwytem na widok tego tatuażu. Ja wstawiając zdjęcie do Internetu też dostaje głównie pozytywne komentarze. Czasem ktoś pisze ze to Photoshop lub legginsy, ale to mnie tylko bawi.

Łukasz Melcher - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Łukasz Melcher - tatuażysta z Zgorzelec. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.