Tatuaż wilk - Co oznacza? Co sądzą o nim tatuażyści? [GALERIA TATUAŻY]

INKspiracje cze 26, 2021

Tatuaż z wilkiem zalicza się do jednych z najpopularniejszych, jakie wykonują tatuażyści. Czemu? Ponieważ wilk symbolizuje zło, oraz siłę i niezależność. Co jednak sądzą o nim tatuażyści?Zobaczcie przykładowe tatuaże z motywem wilka jakie znajdziecie na www.tattooartist.pl

Wilki są przez wielu źle rozumiane, jako agresywne, złośliwe zwierzęta, które atakują bez prowokacji. Jednak zwierzęta te robią wszystko, aby uniknąć konfrontacji. Gdy jednak muszą to staną do walki, nierzadko na śmierć i życie. Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy nie dziwi, że tyle osób robi sobie tatuaż z wilkiem.

- Motyw wilka sam w sobie jest bardzo fajny. Nie wydaje mi się jednak, żeby był pozytywny jak np. lew czy tygrys. Mnie wilk kojarzy się raczej z negatywnymi cechami i totalnym brakiem empatii. Nie bez powodu mówi się, że człowiek człowiekowi wilkiem. Ale to tylko moje skojarzenie. Najważniejsze jest to co posiadacz takiego dzieła na własnej skórze o tym myśli. W poezji, w bajkach, w mitologii występują zwykle jako postać negatywna. Ale z drugiej strony żyje w sforach, jest odporny na różne przeciwności losu i adaptuje się do Ciężkich warunków. Typowy "predator". Nie chciał bym się utożsamiać z tym zwierzęciem dopóki nie znalazłbym się w jakiejś trudnej sytuacji. Zadziwiające jak bardzo ten drapieżnik pasuje do Polaków - mówi Marcin Nencek z Grey Eye Tattoo w Krakowie.

- Każdy człowiek jest skonfrontowany w różnych etapach życia ze swoimi demonami, słabościami i rzeczami, z którymi musi sobie poradzić. Myślę, że to ma przełożenie na motyw tatuażu, który na ten czas wybiera. Ludzie chcą mieć wilka na ciele, ponieważ dodaje to im odwagi, w jakimś stopniu utożsamiają się z nim przez to, że wilk symbolizuje siłę, dzikość, energię walki. Integrując z jego pomocą swój własny psychologiczny cień - dodaje Piotr "Deadi" Dedel ze Schiza Tattoo w Krakowie.

Wilk przeważnie na ciele przedstawiany jest w dwóch wariantach: sama głowa lub całe ciało. Najczęściej tatuuje się takie wzory na przedramieniu, bicepsie, piersi, czy całym ramieniu (tzw. rękaw). Okazale też prezentują się na łydce czy plecach.

- Jest to bardzo ciekawy motyw i, mimo, że oklepany to można go zrobić po swojemu na nieskończenie wiele sposobów. W lesie, pod nim, nad nim, wilk transparentny wtapiający się w drzewa, wychodzący z drzewa, zza krzaka, z rodziną czy bez... Wychodzący z chmur nad lasem, wyjący do księżyca, wilk biomechaniczny, wilko-ryba... A tak na poważnie to również zależy od otwartości klienta. Zrobiłem kilka wilczych motywów i za żadnym razem nie narzekałem na monotematyczność, bo zawsze staram się robić je nieco inaczej - tłumaczy Piotr "Deadi" Dedel.

Jeśli decydujemy się już na tatuaż z wilkiem postarajmy się, aby odbiegał on od utartych kopii. Taki tatuaż w większości przypadków jest nudny i "oklepany". Jeśli zależy nam naprawdę na porządnym tatuażu przedstawiającym wilka to warto dać tatuażyście wolną rękę w tworzeniu.

- Lubię tatuować wilki, ale kiedy klienci przychodzili po wilki 4 razy w tygodniu to można było się wypalić (śmiech). Cenie sobie oryginalność, choć wiem, że w dzisiejszych czasach przy takiej ilości osób, które się tatuują ciężko nie powtarzać jakiegoś motywu. Zawsze jednak staram się, żeby tatuaż nie był identyczny. Niestety klienci często chcą kopiować cudze prace, dokładnie te same zdjęcia, zamiast robić coś fajnego od podstaw. Im dłużej tatuuje tym bardziej się to zmienia i coraz częściej i chętniej dają się przekonać na jakiś oryginalny motyw. Miałem jednak okres, że już odmawiałem wykonywania tatuażu wilka bo wszyscy chcieli to samo, wilka z lasem, wilka z zegarem, wilka z górami, wilka z wilkiem, wilka z kilkoma wilkami, groźnego wilka, łagodnego wilka -takie w ogóle istnieją? (śmiech) albo wilka groźnego, ale spokojnego zarazem itd. itp. I człowiek ma dość - mówi Marcin Nencek.

Najpopularniejszym stylem, w którym wykonuje się tatuaże z motywem wilka to styl realistyczny w kolorze lub odcieniach szarości, geometryczny lub watercolor. Problemem jest jednak pomysł klienta na taki tatuaż.

- Większość klientów wpisuje frazę "tatuaż wilk" w Google lub #wolftattoo na Instagramie i wybiera pierwsze zdjęcie, lub to które ma najwięcej "lajków". Niestety to nie zawsze ma odbicie w jakości tatuażu... Zwykle są to jakieś kopiowane dziarki lub wykonane na szybko... albo po prostu wszyscy klienci przesyłają ten sam tatuaż... I później musisz im wytłumaczyć, że fajne było by zrobić coś oryginalnego a nie kopiować cudzy tatuaż bo i tak połowa polski ma go już na skórze. Więc motyw sam w sobie jest bardzo fajny pod warunkiem, że nie robię to za często i mam wolną rękę podczas projektowania - podsumowuje Nencek.

Last Minute Tattoo
Wolne sesje, guest spoty, walk in. Sprawdź i Zarezerwuj termin.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.