Katowice Tattoo Konwent 2019

Relacje wrz 02, 2019

W ostatni weekend wakacji tj. 31 sierpnia-1 września br. w Katowicach odbyła się 31. edycja Tattoo Konwent. To jednocześnie 7. odsłona tego wydarzenia w tym mieście. Impreza po raz drugi w historii miała miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przy placu Sławika i Antalla 1. To ostatnie w tym roku spotkanie z tatuażem artystycznym będące częścią cyklu Tattoo Konwent. Na liście atrakcji znalazło się: 7 pokazów alternatywnych, 3D MAPPING, koncert Ero i Kosi, sety od 4 djów: PZG, HiTrash, Martin Sharp i Dj Moddy, 4 wystawy, strefy tematyczne, a wśród nich: motoryzacja, animacje dla dzieci czy moda.

W niedzielę wieczorem w Katowicach zakończyła się 31. edycja Tattoo Konwent. To ostatnie spotkanie z „Innymi wymiarami sztuki” w tym roku. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach tatuowało ponad 200 tatuatorów, wśród których przyznano 33 nagrody. Do konkursów zgłoszono 543 prace. Impreza osiągnęła frekwencję rzędu 5200.

Przez Międzynarodowe Centrum Kongresowe przewinęły się tysiące kolorowych ciał. Uczestnicy wydarzenia pośród 200 artystów poszukiwali tatuatora, który na skórę przeleje powstałe w ich głowach wizje. Najzdolniejszych tatuażystów doceniło Jury, które w 11 kategoriach wybrało po 3 najlepiej wykonane wzory.

Pierwsze miejsca zajęli: Darek – Machinarium (Najlepszy Tatuaż Związany ze Śląskiem), Kasia – Widzi mi się (Najlepszy Tatuaż Duży), Ruslan – Hotball Tattoo (Najlepszy Tatuaż Tradycyjny), Sławek – Friends Project (Najlepszy Tatuaż Neotradycyjny), Primo – Biały Kruk (Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret), Joker – Endorfine Studio (Najlepszy Tatuaż I Dnia Konwentu), Darek – Machinarium (Najlepszy Tatuaż Mały), Mariusz – Inkspiracy (Najlepszy Tatuaż Rękaw/Nogawka/Cały przód/Całe plecy),  Damian – Zajawa Kraków (Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny), Ania – Czarne złoto (Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje), Kosa – Speak in color (Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwent).

Nowością był organizowany wraz z Błędami młodości konkurs na największego babola. W tym przypadku nagradzano nie autora, a właściciela wzorów. Zwycięzcy otrzymali vouchery na usuwanie nieudanych tatuaży.

Prace o zbliżonych walorach artystycznych powstawały w boksie BananaINK, gdzie każdy mógł wykonać swój pierwszy tatuaż na skórze banana. O wiele ciekawsze i lepiej wykonane motywy powstawały z kolei w czasie „Dziarki w ciemno”. Doświadczone tatuatorki Ewa Linkiewicz ze studia Inne Tatuaże i Monika Ochman z Sigil 2 wykonały na skórze uczestników wzory o nieznanej tematyce. Właściciele nowych tatuaży zobaczyli je dopiero, gdy artystki skończyły pracę.

Główną atrakcją sobotniego wieczoru był koncert Ero i Kosi – reprezentantów warszawskiej ekipy JWP. Raperzy promowali wspólny album „BlackBook”. Na scenie głównej odbywały się także pokazy 3D mappingu, burleski, aerial, fireshow i połykania mieczy. W przestrzeniach MCK działały strefy tematyczne (w tym targi mody, chill zone czy strefa z oldschoolowymi pojazdami). Na wystawach swoje prace zaprezentowali Michał Mozolewski (autor plakatów Tattoo Konwent), Maciej Enzo Sowa, Momo Młynarska, kolektyw Janusz Widelec i Aga Szuścik. W czasie Katowice Tattoo Konwent miały miejsce także liczne akcje towarzyszące: wieczorne afterparty z koncertem RAU, organizowane we współpracy z Gastrofajer, „Wyraź się” z Agą Szuścik czy „Zrób portret u Watemborskiego”.

Katowice zamykają tegoroczny sezon na Tattoo Konwent. W ramach  cyklu spotkamy za ponad 9 miesięcy. Możemy już oficjalnie podać datę  Poznań Tattoo Konwent. Widzimy się 23 i 24 maja w Międzynarodowych  Targach Poznańskich – mówi Marcin Pacześny, pomysłodawca festiwalu i jego współorganizator. -To udany rok – pełen wyzwań i zmian, które są dopiero początkiem realizacji planów, które mamy w głowie. Dziękujemy! – dodaje Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.