Gdańsk Tattoo Konwent 2019

Relacje lip 15, 2019

W niedzielę 14 lipca zakończył się dwudniowy festiwal tatuażu Tattoo Konwent. W myśl hasła przewodniego „Inne wymiary sztuki” na konwencji bawiło się 7 tysięcy osób. Wśród 450 tatuatorów w 12 kategoriach konkursowych przyznano 36 nagród za najlepsze tatuaże. Na miejscu wydarzenia działały 4 sceny, odbyło się 21 pokazów, 4 koncerty, na imprezie i wieczornym afterparty zagrało łącznie 6 DJów, a w przestrzeniach AmberExpo zobaczyć było można 8 wystaw. Była to 30. edycja Tattoo Konwent. Ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu zaplanowana została na weekend 31.08-01.09.2019. Będzie miała miejsce w Katowicach.

Tattoo Konwent to największy w naszej części Europy cykl konwencji tatuażu. Spośród wydarzeń tego typu wyróżnia się rozbudowaną, lifestylową formułą. Tym razem w strefie wystawienniczej pracowało 450 tatuatorów, którzy swoje prace mogli zgłaszać w 12 kategoriach konkursowych. W czasie imprezy odbyła się także konwentowa akcja specjalna – Dziarka w ciemno – w czasie której ukryci za kotarą tatuatorzy Deep Red i KTOF wykonywali tatuaże o nieznanym dla uczestników wzorze. W ten sposób powstały między innymi wzory przedstawiające: różę, motyla, czaszkę czy ptaka.

Na Gdańsk Tattoo Konwent działały 4 sceny – 1 główna i 3 poboczne nazywane „wymiarami” – zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu – to na nich można było zobaczyć sztukę w różnych odsłonach. Na dużej scenie odbył się multimedialny spektakl INK3D – autorski 3D mapping, ukazujący dzieje tatuażu. Wystąpili również artyści alternatywni: Mike Garcia (fireshow), Aerial Vertige (podniebne akrobacje na kole), Fakir Testa.

W niedzielę dla publiczności zagrały dwa rosyjskie zespoły undergroundowe: Moscow Death Brigade i Siberian Meat Grinder. Na mini scenach obejrzeć można było występ streetpunkowej kapeli The Analogs, która wykonała swoje utwory w wersji akustycznej, pokaz body paintingu wykonywanego przez Serio, malowanie obrazu na żywo, za które odpowiedzialny był Kuba Kujawa – tatuator z Tattoo.pl, Shibari Fashion Show autorstwa Freda Kyrela, w którym wzięły udział modelki alternatywne (Vinka Wydro, Giulia Bonci, Wildcat i Thalya Myha). Na imprezie można było podziwiać wystawy, wśród których znalazły się między innymi prace  Michała Mozolewskiego – autora plakatów tegorocznych edycji Tattoo Konwent. Wśród atrakcji festiwalu warto wymienić również: seminarium tatuatorskie, strefę motoryzacyjną, strefę gastro, targi mody, animacje dla dzieci, warsztaty i sesje zdjęciowe.

Tatuaże oceniło Jury w składzie:
Sion Smith (edytor brytyjskiego pisma branżowego Skin Deep),
Sebastian Junior Jaryszek (legenda polskiej sceny tatuażu),
Marcin Pawlus (właściciel trójmiejskiego studia Dwa Śledzie),
Bartosz Panas (właściciel warszawskiego salonu Caffeine Tattoo),
Joanna Fąferko (jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek tatuażu w Polsce).

Pierwsze miejsca w konkursach zajęli:
Sebastian – Unikat Tattoo (Najlepszy tatuaż mikro),
Artem – Sigil (Najlepszy Tatuaż Duży),
Sowa – Nie mów mamie (Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret),
Vitaliy – Azazel Mokotowska (Najlepszy Tatuaż Tradycyjny),
Wojtek – Heretic Tattoo (Najlepszy Tatuaż Neotradycyjny),
Łukasz – Nie mów mamie (Najlepszy Tatuaż Związany z Morzem),
Janusz – Szerszeń Tattoo (Najlepszy Tatuaż I Dnia Konwentu),
Joanna – Kult Tattoofest (Najlepszy Tatuaż Mały),
Niuans – Cykada Tattoo (Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny),
Łukasz – Cykada Tattoo (Najlepszy Tatuaż Rękaw/Nogawka/Cały przód/Całe plecy),
Karolina i Marcin Sokołowski – Kontrast Ink (Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje),
Martyna – Sigil (Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu).

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.