Łódź Tattoo Days 2019

Relacje lis 04, 2019

Na dwa dni trwania imprezy (2-3 listopada br.) hala Expo-Łódź stała się największym salonem tatuażu w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział 327 światowej klasy artystów tatuażu zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas Łódź Tattoo Days 2019 uczestnicy tatuowali się, spotykali z artystami, a także brali udział w licznych seminariach umożliwiających poznanie procesu zdobienia ciała tuszem.

Przez dwa dni imprezy trwał również konkurs na najlepszy tatuaż, który można było zgłaszać w aż 12 kategoriach. Według danych organizatorów przez cały weekend imprezę odwiedziło ponad 7 tysięcy osób. Edycja w Łodzi odbyła się już po raz dwunasty.

Tatuaż zmył z siebie piętno różnych subkultur oraz grup społecznych i kilka lat temu nabrał wymiaru sztuki. Ludzie zaś stali się podróżującym płótnem i dzięki temu w różnych zakątkach świata możemy  podziwiać prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, tak jak to ma miejsce na naszych imprezach w Łodzi oraz innych miastach Polski – tłumaczy Marcin Prus z TattooDays.pl.

Łódź Tattoo Days to jednak nie tylko wydarzenie branży tatuatorskej. Konwent oferuje również wyjątkowe atrakcje muzyczne i rozrywkowe, takie jak występy na żywo, pokazy sceniczne czy wystawy artystyczne. Pierwszego dnia na scenie głównej festiwalu zaprezentowali się m.in. Ekipa Śląski Styl w dynamicznym pokazie breakdance, Nikita Klosewood i jej zjawiskowy taniec na łańcuchach oraz ognisty show dziewczyn z brytyjskiej grupy The Fuel Girls.

Drugi dzień imprezy oferował takie atrakcje jak m.in. Kula Śmierci – najbardziej ekstremalna rewia motocyklowa w Europie, krwisty Fetish Show Nikity Klosewood czy pokaz iluzji i magii Marcina Muszyńskiego.

Atrakcjami trwającymi przez cały czas trwania imprezy były warsztaty tatuowania na skórce banana Banana-Ink, malowanie ciała Brzezowski Bodypaintng Show, wystawa customowych samochodów, prezentacja Recydywisty – pierwszego na świecie wytatuowanego motocykla, zlot food trucków oraz targi Street Wear.

Cykl Tattoo Days wywodzi się z tradycji Łódź Tattoo Festiwal. Po udanych siedmiu edycjach festiwalu w 2014 roku organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę wydarzenia na inne miasta pod nazwą Tattoo Days. Dotychczas odbyło się 18 edycji imprezy, jedenaście w Łodzi, cztery w Warszawie oraz trzy w Lubline. Organizatorom przyświeca idea przełamywania stereotypów i udowadniania, że sztuka tatuażu jest bezpieczną formą artystycznego wyrażania siebie. Pod względem liczby odwiedzających cykl jest obecnie najbardziej popularnym festiwalem tatuażu w Polsce. Co roku imprezy Tattoo Days odwiedza ponad 64 000 osób.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.